Yaw Tai Chi Self Defence

Je to forma Tai Chi vytvořená mistrem Yaw Hwa Chin. Kombinuje svoje zkušenosti získané po 50 letech praxe v různých bojových umění.

Vhodné pro:
mládež od 16 let, začátečníky i středně pokročilé
Pravidelné tréninky:
1x týdně hodinový trénink
Délka kurzu:
6 měsíců, 1x za týden, 1x 60 minut

Využil prvky Tai Chi Chuan, Kung Fu, Karate, Aikido, Krav Maga a Qi Gong a vytvořil z nich svůj vlastní styl Tai Chi Chuan. Pohyby jsou měkké, založené na kruhové síle, sledující vlastní rytmus dýchání. Každý pohyb je samostatnou sebeobranou technikou. Je to jedna z nejlepších cest, jako zlepšit svoje zdraví, posílit důvěru ve svoje schopnosti, zaostřit svojí koncentraci a současně zdokonalit sebeobranné techniky. Yaw Tai Chi Self Defence forma je vhodná pro každého.

 

Co se naučíte?

Náplní každého dne je rozcvička zaměřená na kondici a strečink, Qi Gong (práce s vnitřní energií), cvičení formy a nácvik jednotlivých sebeobranných aplikací. Po ukončení kurzu boudou jeho účastníci ovládat celou Yaw Tai Chi Self Defence formu včetně všech bojových aplikací.

Co si vzít sebou?

  • Začátečníci – sportovní oblečení (bílé tričko, dlouhé kalhoty), sportovní obuv
  • Pokročilý – bílou uniformu, pásek (šerpu)

Místo cvičení?
Dle dohody a zájmu. Upresnime později.

Kdo vede výuku?
Bc. phil. Radek Oršuliak, MBA, instruktor Yaw Tai Chi Self Defence, nositel mistrovského stupně v Ji-Jitsu

Proč tento styl?

Techniky vycházejí z přirozených, instinktivních reakcí na různé formy útoku. Které jsou jednoduché a efektivní. Na začátku je výuka individuální a následně se cvičí ve dvojicích s cílem získat rutinu při jejich aplikací a prohloubit pochopení pohybu v adekvátní situaci. Tai chi je jeden z nejstarších, bojových systému, stejně jako je jedním z nejpopulárnějších. A navíc mylně chápaných čínských bojových umění, které se v současnosti cvičí. Množství lidí ho cvičí pro zdraví a uvolnění, ale jen málo z nich si uvědomuje jeho bojový základ.


Mám zájem