Krav Panim el Panim

KAPAP (resp. celým názvem Krav Panim el Panim) je boj s přímým kontaktem s nepřítelem, boj s holí, zbraněmi, auto i poloautomatickými zbraněmi, puškami a jinými ručními zbraněmi.

Vhodné pro:
mládež od 16 let, začátečníky i pokročilé
Pravidelné tréninky:
Skupinové lekce nebo individuální soukromé lekce,
Délka kurzu:
60 minut = jedna lekce/jednotka

KAPAP volně přeloženo do češtiny znamená boj v tváři v tvář. Význam slova KAPAP, podle rodinné tradice jednoho z mistrů Mosheho Galiska je „Maximum obrany v minimálním čase a s minimem rizika“ Jeho otec Haviv Galisko žil v Palestině a bojoval za nezávislost Izraele v rámci jednotek Palmach. Jeho syn zastupuje jednu z mezinárodních organizací IKA a pokračuje v jeho šlépějích.

Co se naučíte?

Kapap je určený pro toho, kdo se chce naučit dobrou sebeobranu a obránit sebe co nejrychleji a co nejefektivnějším způsobem. Vyučujeme mimo jiné také bodyguardy, bezpečnostní služby a taky speciální jednotky, samozřejmě vše je adaptováno podle potřeb o jakou skupinu se zrovna jedná.
Takže všichni mají možnost si tento systém vyzkoušet.

Co si vzít sebou?

  • Začátečníci – sportovní oblečení (tričko, dlouhé kalhoty)
  • Pokročilý – Maskáčové kalhoty a triko (armádní styl)

Místo cvičení?

  • ABC - Budokan Dojo, Tržnice Pavlína, Bratislavská 465/15 (29m2, včetně sportovní podlahy tzv. tatami)

Termín setkání

  • dle osobní domluvy mezi instruktorem a potenciálním zájemcem

Kdo vede výuku?
Antonín Grůza, nositel mistrovského stupně Krav Panim el Panim.

Proč tento styl?

Kapap se může chápat jako sebeobranný systém, ale také jako bojové uměni. Ale nikdy to nebude sport, ve kterém se bude soutěžit, třeba v aréně.  Kapap, značí boj tváří v tvář a obsahuje všechny bojové techniky, které může potřebovat voják na bitevním poli. Vojáci jsou trénovaný na boji zblízka, boj s holí - používajíc dlouhou i krátkou hůl, boj s nožem, různými předměty a zbraněmi. Kurzy jsou nastaveny tak, aby účastníka vytrénovali po fyzické i duševní stránce. Kapap se vyvinul do moderního bojového systému a stále se používá ve speciálních jednotkách jako např.. YAMAM.


Mám zájem