Jak to u nás chodí – Karate

Jedno za čas dostaneme dotaz, jak to u vás chodí na cvičení či kurzu. Proto jsme se rozhodli trochu popsat, co vás u nás čeká.

Jako první to je Karate. Naše cvičení vychází z japonského karate stylu Goju Ryu. Je určeno pro děti a mládež od 10 let, ale může se přihlásit kdokoliv starší během celého roku.

Naše základní skupina má 15 studentů/studentek. Během měsíce září, máme hlavní nábory. Celá výuka je rozdělená do 10 měsíců školního roku. Začínáme vždy v září a končíme v měsíci červnu. Během letních měsíců, mají studenti prázdniny. Naše tréninkové jednotky jsou rozdělené vždy do 60 minut, a to 2x v týdnu v úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách. Již řadu let fungujeme v tělocvičně ZŠ Komenského.

Co se naučíte? Proč tento styl?

Cvičíme vždy naboso na dřevěných parketách. Kolem plochy jsou lavičky, kam se vždy usadí potenciální zájemci. Při prvním setkání si každý nový student sedne a pozoruje, jak fungujeme. Po ukončení proběhne krátký rozhovor mezi instruktorem a rodiči.

V dalších hodinách, pokud zájem trvá se mohou zapojit do výcviku. Každý dostane možnost, si vyzkoušet první kroky a osahat si základní návyky.

Jako první je vždy na úvod slavnostní zahajovací ceremoniál. Potom následuje krátká rozcvička a zahřátí těla. Každý trénink je zaměřený na různé okruhy. Postupně se cvičí techniky na místě, v pohybu, ve dvojicích. Studenti cvičí vždy, pod dohledem zkušeného instruktora.

Jedno za rok jsou vypsané zkoušky. Jednotlivý žáci/žákyně, pokud zvládli veškeré učivo během roku, jsou nominováni na přezkoušení na barevné pásy. Tato zkouška je vždy ke konci měsíce června a skládá se před mezinárodní porotou lektorů.

Cvičíme v bílé sportovní uniformě Karate-Gi (Do-Gi) určené speciálně pro tradiční karate.
Začátečníci používají sportovní oblečení – triko a tepláky.

Vždy všechny upozorňujeme, že klademe velký důraz na etiku, úctu, respekt a tradiční hodnoty.

Všichni naši studenti/studentky se postupně naučí základy slušného chování, stmelováni kolektivu nebo třeba pozitivní motivací. Nechceme suplovat ani rodinu, ani školu. Ale naučit něco, co hned tak jinde nevidíte, a to je naše hlavní know-how.

Mám zájem o cvičení a další informace

Vloženo Od