Kurz Yaw Tai Chi Self Defence

Intenzivní kurz formy, Yaw Tai Chi Self Defence v Hustopečích

Intenzivní kurz Yaw Tai Chi Self Defence v Hustopečích

O víkendu 18. -19. dubna 2009 se Hustopeče, které leží necelých 25km od Brna stali dějištěm setkání nových adeptů této nové formy cvičení. Yaw Tai Chi Self Defence je forma vytvořená mistrem Yaw Hwa Chinem, který zde kombinuje svoje zkušenosti získané po 40 letech praxe v různých bojových umění.

Na jižní Moravu přicestovala mladá lektorka Anna Beňadiková, které je instruktorka Yaw Tai Chi Self Defence a také instruktorkou Qi Gongu. Mimo jiné také bronzová medailistka z mistrovství světa v Portugalsku z roku 2007 a stříbrná medailistka z mistrovství Evropy ze Švédska z roku 2008.

Celkem se přihlásilo do kurzu 9 zájemců z celé ČR. První část kurzu, bylo rozdělené do 10 hodiny intenzivní výuky od strečinku přes Qi Gong, až k samotné sestavě od mistra Yaw Hwa China. Další setkání a pokračování kurzu je naplánováno na další měsíce. Samotný kurz bude ukončen závěrečnou zkouškou před samotným mistrem. Po absolvovaní přezkoušení, obdrží adept certifikát opravňující tuto sestavu dále šířit a vyučovat.

Do Hustopečí přišli jak místní adepti, tak i přespolní. Jenom pro dokreslení přijeli frekventanti z Ostravy, Frýdku-Místku, Brna, Mikulova, Velkých Němčic, Klobouk u Brna.

V tělocvičně na Základní škole Komenského sešla skupina, která se chtěla naučit něco nového za světa Tai Chi. Jako první byla rozcvička, strečink a cvičení Qi Gongu. Následovalo drilování kroků sestavy a jejich bojové provedení (aplikace). Pod dohledem instruktorky z bratislavského Asia Budo Centra se přidali další kroky základní sestavy YTSD.

Pro zajímavost mohu uvést pár názvů jednotlivých technik: krásná žena rozsévá květy, malé dítě zdraví Buddhu, král Ming si půjčuje šípy, kudlanka chytá ptáka, a mnoho jiných.
Celé cvičení probíhalo v rodinném duchu. Všichni byli po ukončení dne unavení, ale spokojení že zase dosáhli na kousek z mistrovství v této sestavě.

Vloženo Od