KAPAP Military Day 3

Třetí Kapap Military Day, tentrokrát v Soběšicích u Brna.

Co říká na projekt Kapap Military Day pan Zdeněk Přichystal?
Zdeněk Přichystal – Military Games, Action Shop Brno

Proč jste šel do tohoto projektu?
„ Tento typ spolupráce se nám moc líbí. Jsme na trhu již od roku 1993 a patříme mezi největší pořadatelé akcí na paintball a airsoft v Česku. Od této doby znám lidi z České Asociace Krav Maga – Kapap, o. s. a bylo jenom na čase, kde se setkáme u nějakého projektu. A proč jsme do toho šli? Myslím si, že je dobré spolupracovat na podobných akcích, protože jak se praví v jednom staročeském přísloví – víc hlav, víc ví. Akce podobného typu pořádáme již několik let a mohu zde tvrdit, že máme v tomto velké zkušenosti. Instruktoři z International Kapap Association mají svoje Know – How a tak jsme rádi, že jsme se dohodli na formě této spolupráce“.

Kdy jste se poprvé setkal s pojmem Kapap?
„Jak Krav Maga, tak Kapap registrujeme už dlouho. Před nějakou dobou jsme se osobně setkali s Moshe H.Galiskem v Bratislavě na semináři IKA. Na této akci byli lidé jak ze Slovenska, Česka, ale také Polska a Anglie. Já i můj kolega Petr Rutar, jsme byli nadšení. Petr se například rozhodl, že se přímo zapojí do výcviku Kapap. Tak ho to nadchlo. Před pár měsíci jsme měli to možnost si vyzkoušet Kapap na našich pořádaných akcích. Zde si mohli pod vedením instruktora vyzkoušet jak obyčejní civilové, tak zástupci Policie ČR a Armády ČR. Všichni byli nadšení tou jednoduchostí a funkčností technik“.

Takže Kapap Military Day bude pokračovat i nadále?
„To jistě ano! Předběžně jsme se dohodli na tom, že každé naše společné setkání bude v podobném duchu jako dnes. Jediné co se bude měnit je tematický okruh výcviku. Ale na to se raději zeptejte přímo instruktorů. My můžeme zatím garantovat různá místa konání na Jižní Moravě. Ale to se během následujícího roku změní a budeme jezdit po celém Česku. Myslím, že to bude super. Již teďka se z toho těšíme“.

Vloženo Od