Jak to u nás chodí – YTSD

Jedno za čas dostaneme dotaz, jak to u vás chodí na cvičení či kurzu. Proto jsme se rozhodli trochu popsat, co vás u nás čeká.

Další v řadě je Yaw Tai Chi Self Defence, které u nás funguje od roku 2009.

Jedná se o Tai Chi formu vytvořenou mistrem Yaw Hwa Chin, který v ní kombinuje svoje zkušenosti získané po více jak 50 letech praxe v různých bojových umění. Využil prvky Tai Chi Chuan, Kung Fu, Karate, Aikido, Krav Maga a Qi Gong a vytvořil z nich svůj vlastní styl Tai Chi Chuan. Pohyby jsou měkké, založené na kruhové síle, sledující vlastní rytmus dýchání. Každý pohyb je samostatnou sebeobranou technikou. Je to jedna z nejlepších cest, jako zlepšit svoje zdraví, posílit důvěru ve svoje schopnosti, zaostřit svojí koncentraci a současně zdokonalit sebeobranné techniky.

Co se naučíte? Proč tento kurz a tuto sestavu?

Je určeno pro všechny od 16 let a více. Celková doba trvání kurzu je 6 měsíců. První zkušební hodina je zdarma. Skupina je rozdělená na začátečníky a pokročilé. Cvičení začíná většinou začátkem měsíce listopadu. Vše je dle zájmu a domluvy s instruktorem.

Studenti cvičí vždy, pod dohledem zkušeného instruktora. Celkový počet osob v kurzu je 12.
Na začátku každé lekce je krátké protažení a rozcvička zaměřená na kondici a strečink, Qi Gong (práce s vnitřní energií), cvičení formy a nácvik jednotlivých sebeobranných aplikací. Po ukončení kurzu boudou jeho účastníci ovládat celou Yaw Tai Chi Self Defence formu včetně všech bojových aplikací. Postupně se probírají jednotlivé části sestavy, a to vždy v pomalém následně rychlém tempu.

Mám zájem o cvičení/kurz nebo další informace

S kým se potkáte?
Garantem je Bc. phil. Radek Oršuliak, MBA, instruktor Yaw Tai Chi Self Defence, nositel mistrovského stupně v Ji-Jitsu

Vloženo Od