An´ichi Miyagi

Pohled do historie jednoho ze stylů karate - Goju Ryu (3/3)

An´ichi Miyagi se narodil 9. února 1931 na Okinawě. Když mu bylo čtrnáct let, zemřeli mu oba rodiče. Jeho největším úkolem bylo postarat se o dva mladší bratry. V roce 1948 začal s výukou karate u svého mistra Chojuna Miyagiho. Jeho oddanost a respekt k jeho učiteli nesla svoje ovoce a An´ichi Miyagi se stal Uchi Deshi (nejbližším studentem) mistra Chojuna Miyagiho.

Během této doby An´ichi Miyagi trénoval všechny formy stylu Goju-Ryu. Mimo jiné také základní bunkai (bojové provedení) které se naučil. Usilovně pracoval na zdokonalení cvičení Hojo-Undo, Junbi Undo a Sanchin Kata. To vše, aby zvýšil svoji sílu. Tento přísný režim postupně pokračoval až do předčasného úmrtí mistra Chojuna Miyagiho 8. října 1953.

Po uplynutí doby smutku po odchodu svého mistra, se An´ichi Miyagi rozhodl pokračovat ve výcviku v zahradní tělocvičně. Mnoho dalších starších osobních žáků mistra Chojuna Miyagiho před válkou pomáhalo.  Mistr Eichi Miyazato převzal roli hlavního instruktora, Iha Koshin měl na starost administraci, ale An´ichi Miyagi činil většinu cvičení a výuky. Zahradní Dojo se začalo opět zaplňovat novými studenty. Zde se objevil mladý chlapec jménem Morio Higaonna. Po vzájemné dohodě bylo rozhodnuto, že bude potřeba změnit místo a vybudovat nové trvalé sídlo. Všichni starší studenti včetně An´ichi Miyagiho, přispěli k stavbě prostoru, který dnes známe jako Jundokan Dojo.

Mistr An´ichi Miyagi stále učil Goju-Ryu v Jundokan Dojo. Začal také učit Morio Higaonnu, který se stal jeho osobním studentem víc a víc. Časem se objevili rozdílné názory, mezi staršími instruktory, a tak mistr An´ichi Miyagi opustil Jundokan Dojo a již se nevrátil.

Mistr Morio Higaonna se přestěhoval na pevninu do vnitřního Japonska a ve stejnou dobu pokračoval v založení federace International Okinawan Goju-Ryu Karate-Do Federation (IOGKF) se svým svolením mistra An´ichi Miyagiho. Ten byl čestný předseda a také osobní poradce Morio Higaonny až do své smrti v roce 2009. Všichni byli šťastní a těšili se, z přímé vazby na zakladatele stylu Goju-Ryu Chojuna Miyagiho. Další vývoj Goju-Ryu tak stal samozřejmě na mistru Morio Higaonnovi a nyní také mistru Tetsuji Nakamurovi.

Volně přeloženo z https://iogkf.com/

Vloženo Od