Budokan Dojo slaví 20 let

V roce 2021 slavíme 20 let od vzniku, našeho názvu Budokan Hustopeče/Budokan Dojo.

Historie klubu tradičního karate v Hustopečích, se datuje ke konci roku 1994. V této době vznikly, dvě samostatné skupiny. Jedna pod nazvem L. F. Club Karate Do a druhá jako pobočka SK Global Klub Karate Brno pod vedením Ing. Františka Vargy. Pověření asistenta trenéra, získal pro Hustopeče, Starovice a okolí Antonín Grůza dne 12.10.1994. 

Název Budokan Dojo a Budokan Hustopeče vznikl v roce 2001. Budokan, lze volně přeložit jako místo, kde se cvičí asijská bojová umění. Na začátku vzniku, spolupracoval s ČAOGK (Českou Asociací Okinawan Goju Ryu Karate Do) a stal se řádným členem a zároveň součástí velké rodiny karate IOGKF (International Okinawan Goju Ryu Karate Do Federation). Spolupráce byla přátelsky ukončena 1. února 2007. Organizace stále pokračuje a rozviji se, pod vedením pana Jaroslava Kulika.

Byla započata, nová užší spolupráce s Asia Budo Center Slovensko, kterou zastupují pánové Ivan Spišiak a Ing. Jaroslav Juhás. Uskutečnila se dohoda na zdokonalování výcviku nejen Karate (Goju-Ryu), ale také sebeobrany Krav Maga – Kapap, výuka Tai Chi Chuan a Qi Gongu. A také v poslední řadě havajského umění Kajukenbo. 

4. října 2007, bylo Asia Budo Center, o. s. oficiálně registrováno u Ministerstva vnitra ČR. Součástí se stal také již zmíněný klub tradičního karate Budokan Hustopeče.

Blahopřejeme všem studentům a studentkám, a držíme palce na jejich další cestě Karate-Dó

Vloženo Od