35 let praxe v bojovém umění

Dnes je to přesně třicet pět let, kdy jsem poprvé navštívil tělocvičnu a začala moje cesta Karate.

Kdy to začalo
Já jsem se do Karate připojil přesně 7. října 1987. Byl to pro mne den, na který asi nikdy nezapomenu. Bylo my 11 let a stal jsem se nejmladším členem oddílu. Jak jsem se do karate dostal? Od kamarádů jsem se dozvěděl, že vznikl nový zájmový kroužek. A tak jsem se šel jeden pátek, podívat do tělocvičny ZŠ Nádražní, kde probíhal trénink. Mněl jsem velký strach. Sedl jsem si na lavičku a chvíli se díval, jak kluci do sebe buší. V tom okamžiku, ke mně došel chlap v bílém kimoně s černým páskem. A hned začal otázkou. „Chtěl by ses přihlásit?“ Já jsem ze sebe vykoktal. „Rád bych to zkusil.“ A tak si mě vedoucí pan Nevrkla zapsal do svého učitelského zápisníku a dodal. „ Jak dlouho bys to chtěl dělat?“ a já hned pohotově odpověděl. „Pokud bude možnost, tak celý život“ a tímto výrokem, jsem si ho získal úplně.

Sensei Nevrkla si zval, svoje karatistické přátelé a hosty jak z Brna, tak třeba ze Slovenska. Pro nás to byla vždy velká motivace do další výuky. Trenér nás rozdělil do dvou skupin. Jedna se zaměřovala na sestavy Kata a druhá na sportovní zápas Kumite. Takže jsme slangově byli kaťáci a kumiťáci. V té době, jsem dostal milou přezdívku Pinďa. Podle toho, že jsem byl nejmenší a nejchudší ze všech. Moje specializace v té době, byli předepsané formy tzv. Kata.

Postupně jsem ziskaval zkušenosti. Od studenta, přes pomocného instruktora, Dojo instruktora až šéf instruktora klubu tradičního karate. V současné době se koníček stal mojí prací. Jsem rád, že mohu vědomosti předávat dále všem, kdo o to stojí. 

Poděkování
Rád bych poděkoval jmenovitě několika osobnostem, kteří mě umožnili vytvořit si vlastní cestu vedle té jejich. V první řadě to byl pan Jiří Nevrkla, jako můj první učitel. Další v pořadí, to byl pan Ing. František Varga a naše společná cesta v SK Global Karate Clubu. Pak následoval Jaroslav Valenta a Jaroslav Kulik z České Asociace Okinawan Goju Ryu Karate Do. Jako zatím poslední, jsou to garanti a mistři z Asia Budo Center Slovensko. Takže velké díky Ivanu Spišiakovi, Ing. Jaroslavu Juhásovi a Petru Žákovi za pomoc a spolupráci.

Speciální poděkování patří Mirku Sobotkovi. Ten stál u zrodu České amatérské asociace kickboxu a České asociace kickboxu WKA. Také byl členem národního týmu od roku 1992. Nositel mistrovských stupňů v Kickboxingu. Mistr Evropy, mistr světa, vítěz US Open. Reprezentační trenér amerického karate (semi contact) a forem. Pořadatel prestižního turnaje Czech Open. Majitel společnosti Hayashi.cz s.r.o. Vydavatel časopisu Bojová umění. Spolupracujeme spolu již 28 let a stále pokračujeme dále.

 

Vloženo Od