15 let činnosti Asia Budo Center, z. s.

Dnes je to přesně patnáct let, od vzniku a registrace spolku ABC.

Asia Sport Center, založil v roce 1980 mistr Yaw Hwa Chin v Curychu ve Švýcarsku. V roce 2000, předal centrum jednomu ze svých žáků. Otevírá se nové vzdělávací a tréninkové centrum bojových umění pod názvem Asia Budo Center.

Byla započata, nová užší spolupráce s Asia Budo Center Slovensko, kterou zastupují pánové Ivan Spišiak, Ing. Jaroslav Juhás a Peter Žák. Uskutečnila se dohoda na zdokonalování výcviku nejen Karate (Goju-Ryu), ale tako sebeobrany Krav Maga – Kapap. Cvičení Tai Chi Chuan a Qi Gongu. A také havajského umění Kajukenbo.

4. října 2007, bylo Asia Budo Center, o. s. oficiálně registrováno u Ministerstva vnitra ČR. Součástí se stal také klub tradičního karate Budokan Hustopeče. V letech 2014 až 2016, jsme byli součástí World All Styles Championship Association. Což je celosvětová organizace, která od roku 2010, pořádá prestižní mistrovství světa. V současné době asociace WAC funguje v 92 zemích na pěti kontinentech s více jak 600.000 přidružených členů.

Jaká bude naše budoucnost?
Budeme učit a předávat vědomosti novým potenciálním zájemcům z řád karate a sebeobrany. Snažíme se o propagaci a rozvoj východoasijských bojových umění a také kultury. Pracovat budeme také na poli prevence kriminality. Závěrem bych moc rád poděkoval všem za podporu a pomoc. V první řadě všem studentům, studentkám a jejím rodičům. Velký dík patří mojí rodině, která mě podporuje od samého začátku mojí cesty bojových umění.

Antonín Grůza, předseda Asia Budo Center, z.s.

Vloženo Od