Sifu Yaw Hwa Chin

K příležitosti 40 let fungování Asia Budo Center ve Švýcarsku, představujeme jeho prezidenta a zakladatele.

Sifu Yaw se narodil v roce 1954 v Serembane v Malajsii. Do světa bojových umění vstoupil ve svých 13letech. O devět let později následoval svého mistra Chin Mok Sunga (9. Dan) do Evropy a Indie, kde propagovali Shorin Ryu Karate. V roce 1980 se zabydlel v Curychu, kde otevřel svoje vlastní tréninkové centrum nazvané Asia Sport Center. Časem se stalo jedno z největších center bojových umění ve Švýcarsku.  

V roce 1983 organizuje, první mezinárodní Budo Meeting, který dal základ pro následujících 10 roků, kde postupně najímá mnoho specialistů v bojovém umění z celého světa.

V roce 2000 předal centrum jednomu ze svých žáků a znova otevírá nové vzdělávací a tréninkové centrum bojových umění Asia Budo Center. V současné době mistr Yaw Hwa Chin držitelem 8. Dan (karate) a titulu Kyoshi a 6. Dan (kobudo). Je mistrem (Sifu) Tai Chi Chuan, Qi Gong a Hung Gar Kung Fu. Je také lektorem Qi Gong v rámci EAA a SAGAA (Evropská akademie pro akupunkturu a Švýcarské lékařské sdružení pro aurikulomedicínu a akupunkturu).

Hlavní filozofií jeho centra je učit instruktory a udržovat kontakt s mistry bojových umění. A také vědomí, aby stále bylo na velké úrovni.  

Vloženo Od