Mezinárodní seminář Krav Maga v Hustopečích

Prezidium Policejního sboru Slovenské republiky, Asia Budo Center Slovensko a Asia Budo Center, Česko pořádají mezinárodní seminář Krav Maga LI

Mezinárodní seminář Krav Maga Liven International.
Již ke konci minulého roku 2007 se dohodlo několik organizací, že na Slovensko a do ČR pozve mistra Raffiho Livena, zakladatele Krav Maga Liven International. Kancho Raffi Liven byl jako hlavní host na jubilejním 10. ročníku brněnské Budoshow. Proto se mezi sebou dohodli zástupci Prezidia Policejního sboru SR, Slovenské unie pro východní kulturu a okinawské karate, Asia Budo Center - Slovensko a Asia Budo Center, o. s.

Dohodli se na tom, že ve třech dnech uspořádají společně tři semináře. Jeden na území Česka (Hustopeče) a dva na území Slovenska (Bratislava). Slovo dalo slovo, a tak byl termín stanoven v rozmezí od 10. do 12. května 2008. Hlavní náplní cvičení bylo izraelské bojové umění Krav Maga.

KRAV MAGA – VŠECHNO JE DOVOLENO, JESTLI BOJUJETE ZA SVÉ NEBO ZA ŽIVOTY JINÝCH!

Kdo je to Kancho Raffi Liven?
RAFFI LIVEN, 10. dan (Kancho, zakladatel organizace Krav Maga Liven International)
Datum a místo narození: 3. 3. 1949, Tel Aviv, Izrael

Raffi Liven začal s tréninkem karate, když mu bylo 9 let. Již v 15 letech dosáhl na mistrovský stupeň (1. dan). V roce 1966 se poprvé setkal Raffi Liven se zakladatelem Krav Maga Imi Lichtenfeldem při návštěvě Imiho Dojo na Pinsker St. v Tel Avivu. V roce 1967 vstoupil Raffi Liven do armády, kde zdokonalil své znalosti sebeobrany. V roce 1967 se aktivně účastnil vojenského konfliktu a následně také v Jom Kipurské válce v roce 1973. Po návratu se stal instruktorem speciálních jednotek v Izraeli. Po ukončení vojenské služby odešel do Japonska a na Okinawu studovat bojová umění. Pod vedením původních mistrů Okinawa-te studoval karate a účastnil se mnoha soubojů a soutěží.

V té době se ovšem sebeobranna již vyučovala a Raffi ji vyučoval bez toho, že by používal název Krav Maga. Krav Maga byla označená jako tajemství Izraelské armády IDF. Už v roce 1970 publikoval Raffi Liven první knihu o sebeobraně v Izraeli. Osm let poté se setkal opět s Imim Lichtenfeldem a vztah byl jako otec a syn. Raffi navštěvoval zakladatele Krav Maga vždy, když byl v Izraeli, a tak měli čas diskutovat o tréninku a technikách. V této době měl Raffi Liven šanci vyzkoušet si své techniky v praxi. Ať už to bylo na bitevním poli ve válce nebo v ringu v ultimátních zápasech (předchůdce MMA), kde zůstal neporažen ve více než 200 duelech. V roce 1978 pracuje jako osobní strážce prezidenta Martinique. Po dobu více než 10 let v Dánsku pracoval jako ochranka v těch nejdrsnějších barech. Imi Lichtenfeld mu udělil jako jedinému žákovi v roce 1996 oficiální povolení na instruktorské šíření Krav Maga mimo Izrael. Posledních 43 let trénoval různé druhy systému boje: Shotokan Karate, Kyokushinkai Karate, Muay Thai, Kendo, Judo, Aikido, Kobudo, Kickbox – Full Contact. Mistr Raffi Liven se stal dvojnásobným mistrem Evropy ve Full Contactu. V roce 1980 mistr Raffi Liven onemocněl rakovinou. Po operaci a následném ozařování se pustil do trénování a svou chorobu porazil. V roce 1981 byl pozván, aby trénoval norský národní tým v karate. Když zjistil, že mu chladné klima dělá dobře, už na severu Evropy zůstal. Mistr Raffi Liven žije od roku 1981 v Dánsku.

Zajímavost:
Raffi Liven se udržuje ve formě také přerážením různých překážek (cihly, desky, led, aj.) V přerážení – Tameshi wari drží světový rekord, který je zapsán v Guinnessově Knize rekordů – za 60 sekund rozbil 199 cihel…

Mistr Liven je zakladatelem World Academy of Martial Arts, Karate styl Shoshindo a Krav Maga LI Systém. Krav Maga Liven International je systém, který vzešel skrze bojové zkušenosti mistra Raffiho Livena. Jedná se dosažení maximálního efektu při nejjednodušší technice, aby došlo k poražení nepřítele (útočníka). Raffi Liven získal mnoho ocenění od nejvýše postavených osob izraelské armády IDF, co se týče bojových umění a umění války. Jmenujme např.: Gafi Skornik (10. dan, Gadi Kempo Jitsu), Dennis Hannover – jeden z dlouholetých top instruktorů izraelské armády, se zkušenostmi z výcviku vojáků speciálních jednotek.
Nerad bych zapomněl na Jona Bluminga (10. dan, Kyokushinkai Karate) zakladatele K-1.

Zajímavost:
Raffi Liven byl nominován a následně zapsán do I.M.A.H.O.F. (Israeli Martial Arts Hall Of Fame) do izraelské Síně slávy bojových umění za svůj přínos na poli Martial Arts.

Do Česka přijel poprvé v roce 2007 na společné pozvání slovenské skupiny (pan Smejkal, pan Spišiak) a pana Libora Macháně hlavního organizátora brněnské přehlídky BUDOSHOW 2007.

Bohužel jsme se dozvěděli velice nemilou zprávu. Kancho Raffi Liven se vážně zranil a musel podstoupit náročný zákrok v nemocnici. Proto se všem účastníkům semináře omluvil prostřednictvím svých asistentů, kteří seminář vedli místo něj.

Kdo mistra Raffiho Livena zastoupil?
Ing. Miloš Smejkal, 6. dan hlavní instruktor Krav Maga Liven International Systém pro Policejní složky na Slovensku. Ivan Spišiak, 5. dan prezident Slovenské Asociace Krav Maga (SAKM) instruktor Krav Maga Liven International, instruktor Krav Maga IKMO (International Krav Maga Organization). Jako jejich asistenti přijeli také instruktoři výcviku Policejního sboru Slovenské republiky. Jmenovitě se jednalo o Ing. Lubomíra Ferančíka, Mgr. Jána Přikryla a Mgr. Michala Peniaka.

V Hustopečích se setkalo ve sportovní hale 30 nadšenců Krav Maga. Setkání se začalo prezentací již od 13.00 hodin.

Samotný seminář byl rozdělen do dvou bloků. Jeden od 14.00 do 16.00 a druhý od 16.00 do 18.00 hodin. V prvním bloku se uskutečnila rozcvička a základní techniky (údery, kopy, seky, páky). V druhé části po přestávce přišel na řadu set obranných technik a kombinací, jako byl např. boj na zemi, boj proti ozbrojenému protivníkovi (nůž, pistole, hůl) a mnoho jiných efektivních a reálných technik.

Po ukončení cvičení, byla část instruktorů pohoštěna ochutnávkou vína v místním vinném sklepě.Hustopeče se nachází 25 km jihovýchodně od Brna ve vinařském kraji, pořadatelé se proto chtěli zahraničním přátelům trochu pochlubit a pohostit je v rodinném duchu.

Podle ohlasů byli všichni spokojení a nadšení prezentací systému Krav Maga LI systém. Instruktoři ze Slovenska nezklamali. Škoda jen, že mistr Raffi Liven se nemohl osobně účastnit. Přejeme mu tedy brzké uzdravení a snad se s ním brzy potkáme při cvičení na dalším semináři Krav Maga.

Vloženo Od