Itálie 2013

Zahraniční pobyt ABC v Itálii (Martinsicuro), spojené se cvičením.

Cesta do Itálie
Tak jako minulý rok, jsme využili služeb brněnské cestovní kanceláře Adrialand s.r.o. Chtěli jsme vycestovat na stejné místo jako minule, kde to již známe a máme svoje zázemí. Takže volba byla jasná, palmová riviéra a Martinsicuro a termín od 28. června do 7.července 2013. Do naší skupiny se celkem přihlásilo 10 nadšenců nejen bohových umění. Snažili jsme se pobyt upravit tak, aby vyhovoval každému jednotlivci. Bohužel dva naši přátelé, nakonec z vážných důvodů nemohli odcestovat a zůstali doma v ČR, takže cestu na jih celkem ve zdraví zvládlo 8 bojovníků a bojovnic z Česka. Sice malá skupina, ale o to lepší individuální přístup nejen k výuce.

Bojová umění
Celá dovolená byla vlastně zaměřená, především na tzv. akční odpočinek. Zájemci mohli využít výuky a naučit se něco z různých zdrojů. V první řadě to bylo okinawské Goju Ryu Karate Do, který měl pod dohledem zkušený Tonda Grůza, který toto umění praktikuje již 26. let. Druhý byl Zdeněk Daniel. Zdeněk je instruktorem Karate a sebeobrany, trenérem Karate JKA 3. třídy, tajemníkem Karate Klubu Brno. Instruktorem Krav Maga pro speciální policejní složky, ochranu a protiteroristické jednotky. Nositel II. Dan Krav Maga LI, jeden z koordinátorů Budoshow a v poslední řadě také Policista roku 2012. Ale především trenér Complete Self Defence systém, který působí v Brně. Třetí lektor byl Zbyněk Rožnovský. Ten zastupoval Yaw Tai Chi Self Defence. Zbyněk je certifikovaný instruktor YTSD – Basic a masér, který poskytuje rekondiční a regenerační služby. Všichni si tedy mohli vybrat s pestré nabídky stylů od Karate (Goju Ryu a JKA) přes sebeobranu (Krav Maga – Kapap), výuku Yaw Tai Chi Self defence a konče masážemi.Okrajově jsme opakovali také techniky z korejského bojového umění Taekwon-do ITF, se kterým jsme se měli možnost setkat již v minulém pobytu v roce 2012.

Překvapení na závěr pobytu
Pořadatelé z Asia Budo Centra, zůstali věrní tradici. Všichni na konci pobytu převzali z rukou předsedy pamětní certifikát. Každý si zde našel, co chtěl a potřeboval pro obohacení svojí výuky.

Vloženo Od