Itálie 2012

Pomalu se blíží konec školního roku 2011/2012 a každý rok se snaží zástupci Asia Budo Center připravit tzv. třešničku na dortu. Něco jako uzavření další sezóny výuky. Letos jsme odcestovali k moři.

Země: Itálie, Oblast: Abruzzo, Letovisko: Martinsicuro, Kemp: Duca Amedeo. Martinsicuro se nachází ve střední Itálii, v regionu Abruzzo. V jižní části vyhlášené Palmové riviéry. Pět kilometrů od významného přístavu San Benedetto del Tronto a 49 km od města Teramo, hlavního města celé provincie. Martinsicuro leží u ústí řeky Tronto. Má necelých 14 tisíc obyvatel. Od roku 1963 je okresním městem. Předtím spadalo Martinsicuro do okresu Colonnella. Charakteristickým znakem Martinsicura je palmová promenáda lemující mořské pobřeží, kde můžete při večerní procházce ochutnat výbornou italskou zmrzlinu, či jen tak posedět v některé z kaváren, nebo tradičních italských restaurací.

V posledních letech se Martinsicuro stalo pro české turisty nejoblíbenějších místem Palmové riviéry. Ve městě Martinsicuro najdete nádherné pláže a nepřebernou nabídku ubytovacích kapacit a sportovišť. Určitě se nemůžete splést, pokud se Martinsicuro stane místem jednoznačné volby Vaší dovolené. Vůdčí role města Martinsicuro, jako centra turistického ruchu (hned vedle San Benedetto del Tronto), má své kořeny už v minulosti. Území, na kterém se nachází dnešní Martinsicuro, bylo osídlené už v neolitických dobách. Bývalo zde město Liburni. Před římskou kolonizací se v místech dnešního Martinsicura nacházela osada Trunetum. Později, za vlády Římanů, se osada jmenovala Castrum Truentum. 

Celý pobyt byl zaměřený na odpočinek a také výuku tradičního korejského bojového umění Taekwon-do ITF, pod vedením mladého instruktora Jiřího Polakova (II.Dan TKD) a výuku okinawského Karate Goju-Ryu měl pod dohledem Tonda Grůza (I.Dan). Každý den byl rozdělený do dvou částí a to dopolední a odpolední trénink. Kdy dopoledne se vyučovalo po snídani a odpolední (večerní) trénink byl po večeři. Samosebou vždy se vyčkalo, až se jídlo patřičně strávý v těle. Protože jinak by to nedělalo dobrotu. Celá výuka byla rozdělná na dvě části. V první se adepti postupně seznamovali s kopy v provedení Taekwon-do ITF a v druhé části se zájemci mohli naučit dýchací sestavy okinaské školy karate Goju-Ryu. Jako bonus byla sebeobrana, která vychází mimo jiné z izraelských stylů jako ja Krav maga a nebo Kapap.

Každé ráno kolem 5.20 hodin výcházelo nad mořem slunce a tak několik lidiček se každé ráno sešlo na pláží, kde cvičili pod východem slunce. To se nedá popsat, to se musí zažít. Prostě nádhera, relax a pohoda. V dnešní uspěcháné době je to potřebné, trochu se zastavit a zamyslet se nad priority života. Je to prostě paráda, když skupina mladých lidí cvičí sestavy na pláži a užívá si to. Podívejte se na fotografie a poznáte to sami. Více než sto slov, ukáže jeden obrázek..

Ve čtvrtek celá skupina uskutečnila celodenní výlet do Říma a Vatikánu. Řím leží na „sedmi pahorcích“ nad řekou Tiberou (Tevere), 27 kilometrů od Tyrrhénského moře, v oblasti Lazio.

Na konci celého pobytu získali adepti při slavnostním nástupu pamětní certifikáty. Každý byl rád, že se naučil něco nového. Od fyzického tréninku Tabata. Název cviení nese podle svého "objevitele", doktora Izumy Tabaty, který zkoumal na dvou skupinách mužů nárůst jejich anaerobní a aerobní kapacity v důsledku dvou odlišných přístupů ke kondičnímu tréninku. Další se naučili dvě dýchací sestavy, atd.. Překvapení se také dočkal Tonda, který a závěr dostal dárek, za který by se nemusel stydět žádný gladiátor. Bylo to více jak dojemné. Protože na celém pobyty vládla rodinná atmosféra, tak se všichni dohodli na další akci za rok.Takže společně opět vycestujeme buď do Itálie, Chorvatska nebo dokonce do Španělska. Uvidíme jaká bude situace, to nám ukáže až čas.

Arrivederci Italy 2012

Doporučení a shrnutí od Evy Kandráčové
V polovině června jsem se zúčastnila nezapomenutelného pobytu v Itálii, zaměřeného zejména na japonské bojové umění karate, korejské tae kwon-do a sebeobranu. Celý zájezd by se dal shrnout v pár větách jen těžko, jelikož byl nabit zážitky a zkušenostmi, ke kterým bych se jinde nejspíš nedostala. Tréninky byly i přes nesnesitelná vedra už v sedm ráno skvělé a rozhodně bylo zajímavou zkušeností srovnat obě bojová umění, jejich cvičební metody, techniky i tradice. Asi nejkrásnější zážitek bylo cvičení dechových sestav při východu slunce nebo následná tradiční tae kwon-do meditace – pozdrav Slunci. Měli jsme i možnost podívat se do Říma, kterou celá naše skupinka ochotně využila a celý den v horkých uličkách antického hlavního města byl taktéž nezapomenutelný. I přes počáteční obavy, jak bude vše probíhat a jestli takový náročný týden vůbec zvládnu, jsem odjížděla z Martisicura nanejvýš spokojená a moc se těším na příště! Děkuji.

Vloženo Od