Dračí Lady míří do Česka

„Dračí Lady“ nebo „Královna akčních filmů“ to jsou přezdívky populární protagonistky mnoha titulních rolí akčních filmů.

Ale její křestní jméno je Cynthia Ann Christine Rothrock a narodila se 8. března 1957 ve Wilmingtonu ve státě Delaware v USA.

Cynthia Rothrock je nejen skvělá akční hvězda, ale také neuvěřitelně dokonalá protagonistka bojových umění. Cynthia je nositelkou 5 černých pásů v různých disciplínách východoasijských bojových umění. Konkrétně se jedná o korejské TANG SOO DO, korejské TAE KWON DO, čínské EAGLE CLAW, čínské umění WU SHU a také styl čínského umění severního SHAOLINU.

Když bylo Cynthii 13 let, vyrůstala v městě Scranton v Pensylvánii, kde začala brát soukromé lekce. Postupně se vypracovala, až získala tituly mistrně World Karate Champion ve formách a zbraních (1981-1985).  Jako první žena se dostala na obal prestižních časopisů „Inside Kung Fu“ a také „ Black Belt“ magazínu.

Letos Cynthia přijíždí poprvé do České republiky na 15. ročník Budoshow a také na seminář, který osobně povede pro svoje fanoušky a fanynky Martial Arts. Máte zde jedinečnou možnost se této akce účastnit naživo a vyzkoušet si trénink s hollywoodskou hvězdou a královnou akčních filmů. 

Zdroj: Bojová umění - Fighter´s magazin 09,10/2012, strana 68 až 70.

Příloha ke stažení
Vloženo Od