Česko-Slovenské setkání pamětníků karate

V Praze se uskutečnilo setkání zakladatelů a pamětníků karate. Mimo pozvaných z Česka a Slovenska přicestoval i pan Karel Kočička z USA

Česko-Slovenské setkání pamětníků karate
Praha – Budo Centrum Vltavín

V minulém roce se uskutečnilo k příležitosti oslavy 60. narozenin pana Josefa Zvěřiny, setkání pamětníků karate po letech. Hostitel a oslavenec v jedné osobě se již minulý rok rozhodl uspořádat setkání i v letošním roce. Mimo svých přátel z Čech a Moravy, byla pozvána i malá skupina karatistů - pamětníků ze Slovenska.

Pan Josef Zvěřina patří mezi malou skupinu pamětníků, kteří mají zájem se jednou v roce setkat a navzájem si sdělit co je nového a také trochu zavzpomínat, jaké to kdysi bylo. V současné době je pan Zvěřina nositelem 6. Dan - Wado Ryu karate a patří do instruktorského teamu ochranky prezidenta ČR.

Místo setkání, pořadatel vybral jako v minulém roce prostor Vltavín Budo Center – Michala Starého. Kde v tělocvičně mimo jiné připravuje nám dobře známý karatista Kyokushin - Jan Soukup. Ten odcestoval po dohodě s ředitelem S.Matsuiem na 3 měsíční pobyt do Japonska, kde se bude připravovat na profesionální soutěž K-1.

V sobotu úderem 18.00 hodiny začalo setkání slavnostním přípitkem a také blahopřáním oslavenců. Mimo hostitele, měl také narozeniny pan Karel Kočička. Karel Kočička se narodil v Brně, ale v roce 1980 emigroval do USA, kde žije v Los Angeles v Kalifornii do dnes. Karel Kočička je nositelem 7. Dan – Gosoko Ryu a instruktor US bezpečnostních složek (FBI, CIA, DEA, SWAT) a toto setkání si také nenechal ujít a přiletěl z USA.

Ze Slovenska přicestoval Ing. Jaroslav Juhás, 5. Dan – Goju Ryu, prezident Slovenské Goju Ryu karate a Kobudo unie. Panu Juhásovi je krásných 73let, ale nikdo by mu to nehádal. Svojí fyzickou kondici a elán se snaží otužovat pravidelným cvičením. Jeho kolega a přítel Ivan Spišiak, 5. Dan – Goju Ryu přicestoval také z Bratislavy. Ivan Spišiak v dorosteneckém věku trénoval box v Slovanu Bratislava a od roku 1969 začal s karate v kroužku, který vedl pan Hrabina. Oba dva spojuje společný projekt a tím je Asia Budo Center Bratislava. V jejich centru se můžete seznámit s karate (Goju-Ryu), izraelské umění (Krav Maga), japonské umění se zbraněmi (Kobudo) a čínská umění (Tai Chi Chuan – Yang, Tai Chi Qi Gong, Wai Tan Kung) a nově Yaw Tai Chi Self Defence.

Setkání se účastnilo mnoho dalších přátel ze všech koutů naší země. Osobně si myslím, že se další setkání pionýrů karate-do povedlo. Organizátoři se společně dohodli, že se v dalším roce 2009 znova naváží na již proběhnuté setkání v letech 2003 a 2007 a letošní 2008.

Vloženo Od