Workshop Krav Maga nůž, pistole

Workshop zaměřený na techniky proti noži a krátké střelné zbrani.

Workshop Krav Maga – nůž, pistole

V sobotu 16. května 2009 se Hustopeče opět stali střediskem všech vyznavačů izraelského umění Krav Maga a Kapap. Na jižní Moravu přicestovali z Bratislavy dva instruktoři z Asia Budo Center Slovensko. Jako první prezident Slovenské Asociace Krav Maga a Kapap pan Ivan Spišiak a jako druhý Ing. Boris Dziura. Tyto dva pánové se před nedávnem vrátili z Malajsie, kde mimo jiné trénovali ochranku královské rodiny, místní policii, armádu a další ozbrojené složky.

Techniky které Krav Maga - Kapap nabízí jsou jednoduché, ale více jak účinné. Celý workshop začal jako vždy rozcvičkou, opakováním základních technik úderů, kopů koleny, seků loktem, atd.

Následně se účastníci workshopu rozdělili do dvojíc a techniky se nacvičovali přímo se sparing partnerem. Opakovaní je matka moudrosti, takže se projeli techniky s krátkou holí (escrima) a hned se začalo probírat nové učivo. Konkrétně se jednalo o techniky proti noži (rovná čepel, karambit) a proti krátké střelné zbrani (pistole).

Všichni byli nadšení. Na závěr se opět připomenul již zmiňovaný seminář s izraelským mistrem Moshe Galiskem, který se uskuteční v Bratislavě 20. 6. 2009. Poslední workshop v tomto školním roce, se uskuteční zase za měsíc a bude specificky zaměřený na boj na zemi.

Vloženo Od